Kopalnia znów musi się bronić

 

Minęły trzy lata względnego spokoju  i kopalnia w Bytomiu  znów  jest zagrożona. Wówczas  znalazła się na PO-PSL-owskiej czarnej  liście do likwidacji. Teraz na jej upadku kapitał polityczny chcą zbić niektórzy lokalni samorządowcy, pretendujący do fotela prezydenta i rady miasta. 

Czytaj więcej...

„Kobyłka u płota i cukier”

W styczniu tego roku po wielomiesięcznych negocjacjach zakończył się spór zbiorowy o płace w katowickim ZEC S.A. Na mocy kończącego spór porozumienia min. wdrożono od 1 stycznia 2018 podwyżki wynagrodzeń za tzw. „dni czarne”, wypłacono jednorazową wypłatę tytułem rekompensaty za brak podwyżek w 2017r., oraz ustalono, że strony obowiązującego w ZEC zakładowego układu zbiorowego pracy przystąpią do prac nad modernizacją treści układu.

Czytaj więcej...

Zielone światło dla Sośnicy

Sośnica broni się ekonomicznie. Ogromny wysiłek i dyscyplina ze strony pracowników sprawił, że najgorsza w 2015r kopalnia w spółce, dzisiaj przynosi zysk. Rząd będzie rekomendował Komisji Europejskiej  skreślenie kopalni z listy do likwidacji.

Czytaj więcej...

Załoga PG Silesia więcej zarobi

Po prawie pół roku od złożenia postulatów przez związki zawodowe w PG Silesia, doszło wreszcie 12 lipca do podpisania porozumienia. – Były to chyba najtrudniejsze negocjacje  w historii naszej kopalni. Pracodawca nie godził się na żadne z naszych kolejnych propozycji, które poprawiłyby status materialny  pracowników. A było ich kolejno kilkanaście. Do tego w międzyczasie doszło do wymiany prezesa spółki.

Czytaj więcej...

Cookies

Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem