Samochody zastępcze – od zaraz tylko z CDOMoto!

Wyjeżdżając z supermarketu inny kierowca wymusił pierwszeństwo i uszkodził mój samochód. Niestety samochód jest na tyle uszkodzony, że nie mam możliwości dojazdu do pracy. Czy należy mi się samochód zastępczy? (Halina R.)

Centrum Ochrony Prawnej CDO24 wprowadziło dla posiadaczy Ochrony Prawnej CDO24 nową usługę- CDOMoto- dającą możliwość wypożyczenia samochodu zastępczego osobom, które zostały poszkodowane w wypadku lub kolizji drogowej, albo gdy inny uczestnik ruchu uszkodził ich samochód, w wyniku czego pojazd ten znajduje się w naprawie lub uległ szkodzie całkowitej. Samochód zastępczy mogą otrzymać zarówno osoby poszkodowane, które prowadzą działalność gospodarczą, jak i osoby fizyczne, które używają samochodów jedynie do celów prywatnych. Nie ma tutaj także większego znaczenia, czy osoby pokrzywdzone mogłyby zastąpić brak swojego samochodu poprzez skorzystanie z środków komunikacji publicznej, gdyż orzecznictwo jednoznacznie podkreśla, że „samochód w sposób bardziej wszechstronny i funkcjonalny zaspokaja potrzeby życiowe właściciela”. Samochód zastępczy będzie przysługiwał poszkodowanemu na czas realnie potrzebny do naprawy uszkodzonego samochodu lub czas konieczny do zakupu innego pojazdu.

Procedura otrzymania samochodu zastępczego w CDOMoto jest bardzo prosta. W razie spełnienia powyżej opisanych przesłanek, wystarczy zadzwonić na Infolinię CDO24 pod numerem 801003138 i przedstawić swoją sprawę naszemu konsultantowi, który poinformuje kiedy i gdzie mogą Państwo odebrać samochód zastępczy. W ofercie CDOMoto znajdują się samochody osobowe oraz dostawcze. Należy podkreślić, że otrzymanie samochodu zastępczego w CDOMoto nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, gdyż CDOMoto rozlicza się bezgotówkowo z Ubezpieczycielem sprawcy szkody. Ponadto przy wypożyczeniu samochodów zastępczych CDOMoto nie bierze pod uwagę ani okresu posiadania prawa jazdy, ani wieku kierowcy.

Dodatkowe informacje na temat członkostwa w ochronie prawnej CDO24 i możliwości wypożyczenia samochodu zastępczego w CDOMoto mogą Państwo uzyskać w Fundacji na Rzecz Integracji Środowisk Pracowniczych i Tworzenia Miejsc Pracy lub dzwoniąc na Infolinię CDO24 pod numerem 801 00 31 38 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).

Monika Weingärtner

Cookies

Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem