Pozytywny sygnał z DB Schenker Rail Polska

 

Mimo trudnej sytuacji panującej w kopalniach i firmach okołogórniczych oraz w transporcie kolejowym w DB Schenker Rail Polska udało się wynegocjować zwiększenie funduszu na płace o 3,5 proc. Jak nas informuje Robert Sobieraj – przewodniczący ZZG w Polsce Środowiska Surowców Skalnych i Piasku trwają również negocjacje dotyczące pakietu medycznego dla pracowników.

Ma on polepszyć dostęp do lekarzy specjalistów. Pracownicy często narażeni są na urazy. Pracują w ciężkich warunkach. Podwyżki w firmie to bardzo pozytywy sygnał, szczególnie że na rynku jest deflacja i ogromna konkurencja w przewozach. Mam nadzieję, że to dobry prognostyk dla pracowników na przyszłość – powiedział „Górnikowi” przewodniczący Sobieraj.

DB Schenker Rail Polska S.A. jest częścią wiodącego towarowego przewoźnika kolejowego w Europie DB Schenker Rail AG, łączącego spółki kolejowych przewozów towarowych, należące do Deutsche Bahn - jednej z największych grup logistycznych na świecie. DB Schenker Rail jest obecna niemal na wszystkich krajowych rynkach europejskich, od Hiszpanii po Rosję, od Szwecji po Włochy a od 2013 roku, również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. DB Schenker Rail Polska S.A. powstała w 2009 roku w wyniku przejęcia i połączenia małych oraz średnich firm, głównie z sektora usług przewozu węgla. W DB Schenker Rail Polska pracuje ok. 3200 osób.

 

Cookies

Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem