Związkowcy Taurona grożą protestem

Trwa przygotowywanie strategii dla Grupy Tauron. Związkowcy uważają jednak, że zamiast rzetelnego dialogu trwa gra pozorów. Powielana jest polityka poprzedniej ekipy prowadząca do zmniejszania miejsc pracy i outsourcingu polegającej na wydzielaniu ze struktur organizacyjnych spółek niektórych realizowanych przez nie samodzielnie funkcji i przekazywanie ich do wykonania innym podmiotom.

Związkowcy domagają się zaprzestania takich działań i postulują realne włączenie strony społecznej w powołane zespoły, które będą monitorować tworzenie strategii w poszczególnych spółkach Taurona. Jak informuje „ Górnika” Krzysztof Kraus przewodniczący ZZG w Polsce w Tauron Wydobycie dotyczy to również kopalń węgla kamiennego. Otóż firma zamierza zrestrukturyzować oddziały kolejowe i oddać ich prace firmom zewnętrznym. Dotyczy to ok. 100 osób. – Taka polityka, jak pokazuje doświadczenie naszej spółki nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Już wcześniej okazywało się, że taka metoda przynosiła tylko większe koszty dla spółki. Stąd dziwimy się, że Tauron dalej chce brnąć w tym kierunku, a wiemy przecież, że szuka oszczędności – powiedział nam przewodniczący Kraus.

Rada Społeczna Tauron Polska Energia ostrzega zarząd spółki przed działaniami protestacyjnymi ze strajkiem włącznie, jeśli ten nie podejmie rzetelnego dialogu ze związkami zawodowymi z poszczególnych spółek.

JB

Cookies

Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem