Pokojowy Wiec poparcia kopalni Makoszowy

Drodzy Mieszkańcy Śląska W dniu 3 września 2016 r. o godz. 14.00 w powstającym „miasteczku” przy pomniku przed kopalnią Makoszowy przy ulicy Makoszowskiej w Zabrzu odbędzie się akcja poparcia pracowników protestujących przeciw likwidacji kopalni.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, pracowników, byłych pracowników, emerytów, członków rodzin, przyjaciół, znajomych! Zapraszamy górników, pracowników wraz z rodzinami wszystkich kopalń i zakładów Śląska, bowiem problem dotyczy całego regionu. Liczymy na Państwa liczne przybycie, a co za tym idzie wsparcie w naszej walce o miejsca pracy. Nie zostawiajcie nas samych! Mamy wielką nadzieję, że tak jak w Brzeszczach, w Rudzie Śląskiej, Bytomiu i Gliwicach nie będziemy sami i nie zostawicie nas w potrzebie. Miło byłoby nam, gdyby dzieci utworzyły rysunki, obrazy lub inne prace, które mogłyby również pokazać poparcie dla nas. Ogłaszamy konkurs na hasło w obronie naszej kopalni i polskiego górnictwa. Prace i hasła prosimy składać w siedzibie związków zawodowych.

W pokojowej atmosferze stwórzmy wiec poparcia i jedności całego regionu.
Pokażmy, że nie ma społecznego przyzwolenia na manipulacje i granie na emocjach ludzkich!
Z górniczym pozdrowieniem - Szczęść Boże!
Pracownicy KWK „Makoszowy”

POMÓŻCIE NAM I SOBIE!
NIE POZWÓLMY, ABY NASZA KOPALNIA
ZNIKNĘŁA NA ZAWSZE Z MAPY ZABRZA, ŚLĄSKA I POLSKI.
NIE ZASŁUŻYŁA NA TO
I W NICZYM NIE ZAWINIŁA!
TAK JAK MY WSZYSCY!
BOLESNE, ALE PRAWDZIWE FAKTY

Ponad rok temu zawarliśmy układ z rządem - my zobowiązaliśmy się do restrukturyzacji kopalni i zaciśnięcia pasa - a rząd zobowiązał się do znalezienia inwestora. Minął ponad rok - my wywiązaliśmy się z naszych zobowiązań. Zmniejszyliśmy koszty, usprawniliśmy zarządzanie, część z nas dobrowolnie odeszła z pracy. Wszystko po to, aby ratować firmę. Druga strona niestety nie zrobiła nic. Nie chcemy kolejnego miasta - widma na Śląsku. Chcemy pracować, chcemy uczciwie zarabiać. Niech rząd da nam tylko szansę.
Upadek Makoszowych, to katastrofa. Około dwóch tysięcy rodzin straci źródło utrzymania. Śląsk wie bardzo dobrze czym kończy się takie bezmyślne likwidowanie dużych zakładów wiemy jaką cenę zapłaciły: Bytom, Żory czy Wałbrzych. Nasza kopalnia to ostatnia duża firma w Zabrzu, która daje zatrudnienie i dochód kilku tysiącom ludzi. Jej zamknięcie to katastrofa.

KWK MAKOSZOWY to zakład zrestrukturyzowany i rentowny.
Może dalej funkcjonować, ale trzeba mu dać szansę.
A my chcemy uczciwie pracować i godnie żyć.

 

Cookies

Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem