Zagrali dla Lenki

20 drużyn piłkarskich rywalizowało w IX Turnieju  Charytatywnym Barbórka Cup „Gramy dla Lenki,” pod patronatem „Górnika”. W czasie aukcji na rzecz chorej cierpiącej na porażenie mózgowe  siedmioletniej dziewczynki z Bytomia zebrano 10 tys. złotych. Ba boisku nie zabrakło gospodarza miasta prezydenta Damiana Bartyla.

18-19 marca 2017 po raz dziewiąty byliśmy uczestnikami IX edycji Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Barbórka Cup 2017 pod hasłem „Gramy dla Lenki”. Rozgrywki odbywały się w Hali Sportowej „Na Skarpie” w Bytomiu. Celem naszej sportowo rywalizacji  była pomoc dla Lenki - siedmioletniej mieszkanki Bytomia, która cierpi na porażenie mózgowe, padaczkę oraz szereg innych chorób.

Do rozgrywek zgłosiło 20 zespołów reprezentujące takie miasta jak: Katowice, Łęczną, Opole, Bytom, Mysłowice, Jaworzno, Zabrze czy Chorzów. Wystąpiła również Reprezentacja Śląska Oldbojów i bytomskich samorządowców, w składzie której wystąpił Prezydent Bytomia Pan Damian Bartyla. W tym roku w roli faworyta większość wskazywała drużynę TS RŚLG Katowice, która zwyciężała trzy ostatnie turnieje i po raz kolejny postawili sobie za cel obronę trofeum.

Poziom rozgrywek stał jak zwykle na wysokim poziomie a nad przebiegiem gry czuwali sędziowie Polskiego Związki Piłki Nożnej z Podokręgu Bytom i Podokręgu Zabrze. Wszystkie rozstrzygnięcia w grupie miały miejsce dopiero po ostatnich meczach co świadczy o wyrównanym poziomie poszczególnych drużyn. Najlepszymi pierwszego dnia rozgrywek okazały się zespoły: ZZ Kadra KWK Bobrek - Centrum (Bytom), ZZG w Polsce KWK Wieczorek (Katowice), AKF/KUŚ Chorzów, ZZRG KWK Murcki - Staszic (Katowice), ZZG w Polsce LW Bogdanka S.A. (Łęczna), Urząd Miasta Bytom (Bytom), TS RŚLG Katowice, ZZRG KWK Wieczorek (Katowice), oraz dwa zespoły z miejsc trzecich: ZZ Kontra Sobieski (Jaworzno), AKS Grzybowice (Zabrze).

Podczas drugiego dnia Barbórka Cup 2017,  byliśmy świadkami kolejnych emocji piłkarskich. Zanim jednak wyłoniliśmy półfinalistów turnieju, jak co roku na parkiet wybiegli zawodnicy Ruchu Chorzów oraz GKS Katowice rocznika 2005, w formie pokazowego meczu specjalnie dla Lenki oraz wszystkich zebranych kibiców. Lepsi w tym starciu okazali się zawodnicy z Katowic, którzy po bramkach Alexa Kartaszowa, Oliwiera Jarosza oraz Krzysztofa Łopota, wygrali spotkanie 3:0.

Następnie przyszedł czas na najważniejszą część turnieju, a więc charytatywną aukcję na rzecz Lenki Ziętek. Jak zwykle całkowity dochód z licytacji został przekazany na pomoc w leczeniu oraz na zakup potrzebnego sprzętu medycznego. Na aukcji znalazły się koszulki wielu klubów piłkarskich, takich jak m.in. Clearex Chorzów, GKS Katowice, Górnik Zabrze, Gwiazda Ruda Śląska, Polonia Bytom, Górnik Łęczna, Ruchu Chorzów czy Reprezentacji Polski. Mogliśmy wylicytować również piłki z autografami zawodników, kosmetyki z sadzy węglowej, rzeźby z węgla, kufle z karczm i biesiad górniczych oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. W tym roku największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka  reprezentanta Polski Pana Arkadiusza Milika, która trafiła na aukcję dzięki  Pani Sylwii Mateja, a została zlicytowana w kwocie 1000zł przez pana Aleksandra Sułkowskiego - ratownika górniczego z  KWK Wujek. Najbardziej hojną osobą podczas charytatywnej aukcji okazał się górnik z  KWK Wujek Pan Joachim Józefowski, który przeznaczył 1370zł. Podczas całej licytacji udało się zebrać 10 000zł, które zostały przekazane na ręce rodziców Lenki podczas ceremonii zakończenia turnieju.

Po licytacji wróciliśmy do piłkarskich emocji. Wyłoniliśmy półfinalistów, którymi zostali (TS RŚLG Katowice, AKF/KUS Chorzów, ZZGR KWK Wieczorek, AKS Grzybowice Zabrze). W pierwszym półfinale o zwycięstwie decydowała seria rzutów karnych, ponieważ po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 1:1. Lepszymi ostatecznie okazali się zawodnicy AKS Grzybowice Zabrze zwyciężając 3:2 z drużyną AKS/KUS Chorzów. W drugim półfinale faworyzowane TS RŚLG Katowice pewnie pokonało 3:1 drużynę ZZGR KWK Wieczorek i awansowało do wielkiego finału. W meczu o trzecie miejsce towarzyszyły emocje do samego końca, ponieważ zawodnicy ratowników do ostatniej sekundy próbowali odrobić straty ale ostatecznie ulegli zawodnikom z Chorzowa 1:3, którzy zdobyli brązowe medale Barbórka Cup 2017. W wielkim finale niewątpliwie niespodzianką był udział drużyny AKS Grzybowice Zabrze, która awans z sobotnich rozgrywki wywalczyła dopiero z trzeciego miejsca w grupie tylko dzięki swojemu bardzo dobremu dorobkowi strzeleckiemu. Jednak w finale doświadczenie TS RŚLG Katowice zdecydowało, że to właśnie oni zostali po raz czwarty z rzędu zwycięzcami turnieju. Mimo, że mecz zakończył się remisem 1:1 to właśnie żółto-czarni w serii rzutów karnych zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli 2:1.

Klasyfikacja końcowa - Barbórka Cup 2017 (IX edycja)

1 miejsce: TS RŚLG Katowice (Katowice)

2 miejsce: AKS Grzybowice (Zabrze)

3 miejsce: AKF/KUŚ (Chorzów)

4 miejsce: ZZRG KWK Wieczorek (Katowice)

Puchar Fair Play: ZZG w Polsce LW Bogdanka S.A. (Łęczna)

Nagrody Indywidualne:

Najlepszy Strzelec: Sebastian Olszewski, AKF/KUŚ Chorzów

Najlepszy Bramkarz: Arkadiusz Świętek, TS RŚLG Katowice

Najlepszy Zawodnik: Rafał Front, AKS Grzybowice Zabrze

Najbardziej Wartościowy Gracz: Robert Pleszak, AKF/KUŚ Chorzów

Najbardziej Wartościowy Gracz: Rafał Świętek  (TS RŚLG Katowice)

Miejsca od 5 do 10 zajęli:

ZZG w Polsce LW Bogdanka S.A. (Łęczna)

Urząd Miasta Bytom (Bytom)

ZZRG KWK Murcki - Staszic (Katowice)

ZZ Kontra Sobieski (Jaworzno)

ZZ Kadra KWK Bobrek - Centrum (Bytom)

ZZG w Polsce KWK Wieczorek (Katowice)

Miejsca od 10 do 20 zajęli:

Diving Tech Mysłowice (Mysłowice)

RŚLG Katowice Oldboje i Przyjaciele (Katowice)

KWK Mysłowice - Wesoła (Mysłowice)

DGJ Jaworzno (Jaworzno)

Budoserwis Chorzów (Chorzów)

Salos Jaworzno (Jaworzno)

ZZRG KWK Mysłowice - Wesoła (Mysłowice)

Szmaragdowe Morze (Katowice)

Reprezentacja Śląska Oldbojów (Górny Śląsk)

FC Medycy Opole (Opole) 

Cookies

Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem