Inwestujemy – to dobry sygnał na przyszłość

- Wychodzimy na prostą. Kopalnia ma przed sobą przyszłość. Plany inwestycyjne, mówiące, że PG SILESIA zainwestuje ponad 100 milionów złotych w dostawę kompleksu ścianowego, kombajnu ścianowego oraz będzie realizować  następny etap modernizacji Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla daje nam pewność pracy.

Nie tylko dla obecnych 1700 pracowników, ale nowych, którzy będą przyjęci – mówi „Górnikowi” Mariola Miodońska – przewodnicząca ZZG w Polsce w PG Silesia. Rekrutacja trwa. Wciąż potrzeba nam nowych ludzi. To dobry sygnał. Bo po ostatnich zawirowaniach na rynku węglowym sytuacja była trudna – dodaje.  - Modernizacja Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla obejmuje wykonanie prac projektowych oraz ich realizację do połowy roku 2018. Po tym czasie PG SILESIA będzie w stanie wzbogacać wydobyty węgiel w pełnym zakresie ziarnowym, a co za tym idzie znacząco zwiększy produkcję koncentratów miałowych – informuje Małgorzata Bajer - Dyrektor Departamentu Komunikacji i PR spółki. Kolejną ważną inwestycją jest zakup trzeciego kompleksu ścianowego. Ma być  dostarczony do PG SILESIA do 15 kwietnia 2018 roku. - Jestem bardzo zadowolony z faktu, że udało nam się podpisać umowy na dostawę kolejnego, tak nowoczesnego sprzętu. Chcemy, aby nasi górnicy mieli dostęp do najnowszych rozwiązań, by ich praca stała się jeszcze bardziej efektywna, ale przede wszystkim bezpieczna. Kompleksy ścianowe dostarczone nam w latach poprzednich doskonale sprawdziły się w niezwykle trudnych i zmiennych warunkach geologicznych, jakie panują w PG SILESIA. Jestem zatem przekonany, że i nowy sprzęt w pełni sprosta naszym oczekiwaniom. Chciałbym także podkreślić, że naszym celem jest ciągły rozwój, dlatego też staramy się inwestować nie tylko w sprzęt na dole kopalni, ale również na powierzchni. Stąd decyzja o realizacji kolejnego już etapu modernizacji naszego zakładu przeróbczego. Dzięki tej inwestycji uda nam się w znacznej mierze poprawić ofertę handlową PG SILESIA i zwiększyć produkcję wysokoenergetycznych mieszanek węglowych – mówi  Michal Heřman, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu PG SILESIA.

- Oczywiście im lepsze maszyny, tym i ułatwienie w pracy, większa wydajność i bezpieczeństwo pracowników.  A przede wszystkim, co jeszcze raz powtórzę, przyszłość kopalni i praca dla ludzi. A to jest najważniejsze dla związków zawodowych w obecnej chwili w naszym przypadku – podsumowuje przewodnicząca ZZG w Polsce – Mariola Miodońska.

Jarosław Rudzki

Cookies

Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem