JSW odwiesza czternastki i deputaty

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. porozumiał się ze związkami zawodowymi i odwiesza wypłatę części świadczeń zawieszonych w 2015 roku.

– To bardzo dobra informacja i powrót do normalności – ocenia decyzję spółki Piotr Drozd -  przewodniczący ZZG w Polsce w KWK Pniówek. Jest koniunktura na węgiel, ceny sprzyjają więc i zysk jest dobry dla całej JSW. To dobra decyzja, by pracownik nie musiał wciąż płacić za restrukturyzację spółki. - Biorąc pod uwagę poprawę sytuacji finansowej JSW i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników, Zarząd Spółki po przeprowadzeniu negocjacji ze stroną społeczną oraz analizie zapisów porozumienia z obligatariuszami (…) podpisał w dniu 5 grudnia 2017 r. porozumienie na mocy którego Spółka w latach 2018 i 2019 wypłaci przywrócone świadczenia – czytamy w komunikacie JSW. W roku 2018 Spółka wypłaci świadczenia na rzecz pracowników w łącznej wysokości około 350 mln zł a w roku 2019 około 200 mln zł. 

Czternastka za 2017r ma być wypłacona do 15 lutego 2018r.

Zaś deputat węglowy w kwietniu 2018r.

 Przypomnijmy: we wrześniu 2015 roku wstrzymane zostały wypłaty czternastek i deputatów węglowych, a pracownicy administracji nie byli uprawnieni do nagrody barbórkowej. JSW szacowało wówczas pozytywny wpływ porozumień ze związkami na koszty pracy w latach 2016-18 na ok. 2 mld zł.  Wraz z poprawą sytuacji w górnictwie, ZZG w Polsce i inne związki zawodowe domagały się odwieszenia wstrzymanych świadczeń.

jb

 

 

Cookies

Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem